Bio Dýňový olej

22.07.2016

Bio Dýňový olej

Přírodní péče o tělo, nehty i vlasy

Původním domovem dýně jsou suché oblasti Mexika a Texasu, odkud se v 16. století dostala do Evropy. Dužina i semena jsou využívány v lékařství i v kosmetice, kde se staly symbolem regenerace. 
Panenský dýňový olej, získávaný lisováním semen za studena obsahuje širokou škálu nepostradatelným minerálů, má lehkou konzistenci a snadno se vstřebává. Je vyhledávaným doplňkem v péči o vlasy, ruce a tělo. Dokáže krásně zvláčnit pokožku a přitom nezanechává mastný film. Vyhlazuje reliéf pokožky, promašťuje ji a zklidňuje ekzematické projevy. Pro své regenerační schopnosti je ideálním přípravkem pro zábaly rukou i vlasů. Dokáže podpořit zdraví a růst nehtů, které zpevňuje a vyživuje nehtové lůžko. Stejně blahodárně působí také na poškozené vlasy. Už po několika použitích jim vrací vitalitu a zdravý vzhled. 
Je vhodný rovněž k vnitřnímu použití, zejména jako přírodní zdroj zinku. Pozitivně ovlivňuje trávení, povzbuzuje krevní oběh a je doporučován i při zvýšené kazivosti zubů. Pro své protizánětlivé účinky jsou dýňová semena využívána při nachlazení, infekcích močových cest nebo zánětech zažívacího ústrojí.

 

Více Saloos rostlinných olejů lisovaných za studena najdete v eshopu Naturelka.cz - rostlinné a bio oleje.

O značce Saloos: Saloos je největší český výrobce certifikované aromaterapeutické biokosmetiky v ČR. Pro výrobu svých značkových přípravků používá výhradně rostlinné oleje lisované za studena. Jako první u nás dokázal splnit velmi náročné podmínky certifikace a od roku 2007 je držitelem ochranné známky CPK bio. Firma Saloos vyvíjí a vyrábí přípravky s přírodním složením v nejvyšší BIO kvalitě. Jejich posláním je přirozená péče o pokožku, jakož i dosažení celkové harmonie těla a duše. 

Text poskytl výrobce kosmetiky Saloos 22.7.2016.

NDgwZ