Úvod » Aromaterapie a vůně » Esenciální oleje

Esenciální oleje pro aromaterapii

Přírodní esenciální oleje značky Salus patří k nejkvalitnějším na trhu. Každý esenciální olej prochází nejpřísnějšími laboratorními testy a musí splnit náročná výstupní kritéria. V nabídce je rozsáhlý sortiment mnoha vůní s mnoha rozličnými aromaterapeutickými účinky.

Salus aromaterapie a působení esenciálních olejů

Příroda nám nabízí své jedinečné, nenahraditelné bohatství. Skrývá se v květech, plodech, listech, kůře i v kořenech bylin a stromů. Nejvzácnějšími poklady jsou esenciální oleje, které blahodárně, komplexně a hluboce ovlivńují lidskou duši, emoce i zdraví. Z esenciální olejů se působením tepla postupně uvolňují molekuly vonné látky a šíří se vzduchem. Vůně silně stimuluje mozkové centrum, které ovlivňuje emoce a spouští příznivé a dlouhodobé hojivé procesy. Některé esence dokonce podporují intelektuální a analytické schopnosti mozku.

Řadit podle 
Výrobce  

různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


Esenciální oleje a jejich původ

K výrobě několika kapek vzácného oleje je mnohdy zapotřebí i kilogramu přírodní suroviny. Z té se oleje získávají trojím způsobem:

 • lisováním,
 • destilací,
 • extraktcí.

Pouze 100% přírodní oleje mají aromaterapeutické účinky a mohou skutečně příznivě ovlivňovat lidskou mysl, náladu, emoce, nervový a imunitní systém a také stimulovat tělo k samouzdravení. Molekuly esenciálních olejů procházejí plícemi i pokožkou do celého těla. Je proto důležité, aby byl olej opravdu kvalitní a na ryze přírodní bázi.

Pokud hledáte olejíček pro aromaterapii a ne jenom vůni, ujistěte se o kvalitě produktu. Etiketa na lahvičce esenciálního oleje nebo silice by měla vždy obsahovat český a latinský název rostliny a místo jejího původu! Díky znalosti nejvhodnějších pěstitelských lokalit a nejlepších zpracovatelských technologií nabízí značka Salus mimořádně kvalitní přírodní produkty.

 

Způsoby použití esenciálních olejů Salus

Pro uvolnění a harmonii smyslů si vybírejte esence spontánně, intuitivně, podle toho, co vám voní. Pro zdravotní účely vybírejte olejíčky dle konkrétních účinků.

 

Inhalace

 • Využijte pozitivního působení esenciální olejů v aromalampě. Přidejte do vody 3-8 kapek oleje a zapalte svíčku. Teplem se uvolňují těkavé vonné silice, které se ozději rozvinou do příjemné harmonie. Silice prostor provoní a osvěží a zároveń pohltí pachy.
 • Místnost můžete nechat prostoupit vůněmi i z nádobky s obsahem esencí postavené na teplý radiátor.
 • Přímou inhalaci lze provádět z kapesníčku, na který nakapete esenciální oleje dle své volby.

Koupele

 • Potěšte své smysly 3-10 kapkami esenciální oleje rozmíchaneého v 1dcl mléka či lžičce medu ve vaně s vodou o teplotě 35 - 37 °C. Nechte se konejšit ozdravnou a relaxační procedurou, která zároveň obejme vaše tělo i mysl.
 • Esenciální oleje prostupují do těla dechem i pokožkou a pozvolna jej uklidňují, regenerují, příjemně stimulují nebo osvěžují.
 • Pro dosažení maximálního efektu koupele se doporučuje setrvat v ní po dobu 15-20 minut.

Masáže

 • Aromaterapeutické masáže ulevují tělu i psychice. Dopřejte si olejovou masáž, která stimuluje proudění krve, zklidńuje nervový systém a povoluje napětí svalstva.
 • Příjemné doteky v kombinaci s rozptylováním esenciálních olejů a jejich vtíráním do pokožky odblokovávají nepříjemné psychické i fyzické stavy.
 • Praktikujte vlastní aromaterapeuitickou péči. Masírujte unavená nebo citlivá místa přírodními oleji.
 • K přípravě vlastní masážní směsi použijte 10 - 25 kapek vybrané esence a smíchejte ji s 50 ml rostlinného oleje nebo směsí olejů.
 • Je-li potřeba dodržet nízké koncentrace esenciální oleje, postačí 3-5 kapek do 50 ml základního oleje.

Saunování

 • Jen 10-20 kapek esenciálního oleje provoní prostor sytou přírodou a povzbudí psychiku i očistné tělesné procesy.
 • Póry pokožky jsou vlivem saunování rozšířené a díky tomu přijímají přírodní éterické látky se zvýšenou intenzitou.
NWRiOW