Úvod » Aromaterapie a vůně » Esenciální oleje

Esenciální oleje pro aromaterapii

Přírodní esenciální oleje značky Salus patří k nejkvalitnějším na trhu. Každý esenciální olej prochází nejpřísnějšími laboratorními testy a musí splnit náročná výstupní kritéria. V nabídce je rozsáhlý sortiment mnoha vůní s mnoha rozličnými aromaterapeutickými účinky.

Salus aromaterapie a působení esenciálních olejů

Příroda nám nabízí své jedinečné, nenahraditelné bohatství. Skrývá se v květech, plodech, listech, kůře i v kořenech bylin a stromů. Nejvzácnějšími poklady jsou esenciální oleje, které blahodárně, komplexně a hluboce ovlivńují lidskou duši, emoce i zdraví. Z esenciální olejů se působením tepla postupně uvolňují molekuly vonné látky a šíří se vzduchem. Vůně silně stimuluje mozkové centrum, které ovlivňuje emoce a spouští příznivé a dlouhodobé hojivé procesy. Některé esence dokonce podporují intelektuální a analytické schopnosti mozku.

Řadit podle 
Výrobce  

různé objemy


různé objemy
různé objemy


různé objemy
různé objemy
různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy


různé objemy
různé objemy
různé objemy


různé objemy


Esenciální oleje a jejich původ

K výrobě několika kapek vzácného oleje je mnohdy zapotřebí i kilogramu přírodní suroviny. Z té se oleje získávají trojím způsobem:

 • lisováním,
 • destilací,
 • extraktcí.

Pouze 100% přírodní oleje mají aromaterapeutické účinky a mohou skutečně příznivě ovlivňovat lidskou mysl, náladu, emoce, nervový a imunitní systém a také stimulovat tělo k samouzdravení. Molekuly esenciálních olejů procházejí plícemi i pokožkou do celého těla. Je proto důležité, aby byl olej opravdu kvalitní a na ryze přírodní bázi.

Pokud hledáte olejíček pro aromaterapii a ne jenom vůni, ujistěte se o kvalitě produktu. Etiketa na lahvičce esenciálního oleje nebo silice by měla vždy obsahovat český a latinský název rostliny a místo jejího původu! Díky znalosti nejvhodnějších pěstitelských lokalit a nejlepších zpracovatelských technologií nabízí značka Salus mimořádně kvalitní přírodní produkty.

 

Způsoby použití esenciálních olejů Salus

Pro uvolnění a harmonii smyslů si vybírejte esence spontánně, intuitivně, podle toho, co vám voní. Pro zdravotní účely vybírejte olejíčky dle konkrétních účinků.

 

Inhalace

 • Využijte pozitivního působení esenciální olejů v aromalampě. Přidejte do vody 3-8 kapek oleje a zapalte svíčku. Teplem se uvolňují těkavé vonné silice, které se ozději rozvinou do příjemné harmonie. Silice prostor provoní a osvěží a zároveń pohltí pachy.
 • Místnost můžete nechat prostoupit vůněmi i z nádobky s obsahem esencí postavené na teplý radiátor.
 • Přímou inhalaci lze provádět z kapesníčku, na který nakapete esenciální oleje dle své volby.

Koupele

 • Potěšte své smysly 3-10 kapkami esenciální oleje rozmíchaneého v 1dcl mléka či lžičce medu ve vaně s vodou o teplotě 35 - 37 °C. Nechte se konejšit ozdravnou a relaxační procedurou, která zároveň obejme vaše tělo i mysl.
 • Esenciální oleje prostupují do těla dechem i pokožkou a pozvolna jej uklidňují, regenerují, příjemně stimulují nebo osvěžují.
 • Pro dosažení maximálního efektu koupele se doporučuje setrvat v ní po dobu 15-20 minut.

Masáže

 • Aromaterapeutické masáže ulevují tělu i psychice. Dopřejte si olejovou masáž, která stimuluje proudění krve, zklidńuje nervový systém a povoluje napětí svalstva.
 • Příjemné doteky v kombinaci s rozptylováním esenciálních olejů a jejich vtíráním do pokožky odblokovávají nepříjemné psychické i fyzické stavy.
 • Praktikujte vlastní aromaterapeuitickou péči. Masírujte unavená nebo citlivá místa přírodními oleji.
 • K přípravě vlastní masážní směsi použijte 10 - 25 kapek vybrané esence a smíchejte ji s 50 ml rostlinného oleje nebo směsí olejů.
 • Je-li potřeba dodržet nízké koncentrace esenciální oleje, postačí 3-5 kapek do 50 ml základního oleje.

Saunování

 • Jen 10-20 kapek esenciálního oleje provoní prostor sytou přírodou a povzbudí psychiku i očistné tělesné procesy.
 • Póry pokožky jsou vlivem saunování rozšířené a díky tomu přijímají přírodní éterické látky se zvýšenou intenzitou.
ZjdmZTk4O